Šance?

13. 07. 2011 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Zareaguji na těch pár slov, které jsem zde napsala v noci.

Když jsem si procházela web zaměstnavatele, abych se podívala, jak tedy vypadá, co tam všechno je (jinak se na stránky díváte jako uchazeč o zaměstnání a jinak jako člověk, co se snaží vžít do role klienta) a nedalo mi to a klikla jsem na aktuální volná místa.

A z toho co jsem tam našla, bych za normálních okolností měla velkou radost a byla fakt nadšená. Jsou tam tři IT pozice, z toho na tu jednu mám kvalifikaci bez problémů. Navíc jsem tam teď na brigádě, zjišťuju, jak to funguje, mám hodně času... Tím neříkám, že bych automaticky byla přijatá, ale vidím v tom velkou šanci.

Je tady pár ale.

  • Z IT po letech sesadily kamarádku, která se za mě chtěla přimlouvat, o tom přesunu mluví déle, než já vůbec o své brigádě věděla. Připadá mi to nefér, dneska jsem s ní byla na obědě a snažila se nenapádně zjistit situaci. Šla jsem na to i přes svého přítele a ten zase přes našeho kamaráda, jejího manžel a... no prostě jak jsme ta skupinka lidí, co točí filmy, tak tihle dva manželé jsou odsud. Zítra odpoledne se za nimi stavíme a promluvíme si o tom. Já bych moc ráda tu žádost tam podala, asi by mě hodně mrzelo, kdybych to ani nezkusila. Ovšem chci to mít aspoň trošku posvěcené od kamarádky. Zase na druhou stranu, pokud tam nepůjdu já, stejně přijmou někoho jiného.
  • Vím, jak to tam chodí. Právě ta kamarádka tam má hrozné problémy a já pořádně nevím, proč. Možná to je i tím, že něco umí. Možná někde něco řekla, udělala... A já si tedy nejsem jistá, jestli bych po pár dnech nešla radši také pryč.
  • A poslední ale, zatím se rozkoukávám krátce, ale vidím zde pár kritických a problematických míst. Už takhle brzo. I když to vypadá, že se snad pracuje na nápravě, jsou okamžiky, kdy si o tom nejsem úplně jistá. Zase na druhou stranu, v IT je situace vždycky jiná, než ve zbytku firmy.

Jak byste to viděli vy?


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38