Tak ne no

17. 07. 2009 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Čekala jsem to a celkem mi to bylo i jasné. Věšet se kvůli tomu nebudu.

  • Testy

Klikačka na deset minut i s kontrolou, dostala jsem se na 92%, takže prospěla (stačilo snad 85%). Bohužel u sebe nemám protokol (zůstal v AŠ), takže nevím, kde jsem udělala chyby, ale nad dvěma otázkama jsem se zastavila a nevěděla jsem (takový ty právnický, za jaký škody řidič zodpovídá a teď slovíčkaření na téme porušení povinností). Ale dala jsem je, takže od těch je pokoj.

  • Jízda

 Po testech jsme čekali, až to všichni doklikají. A asi po půl hodině se zavelelo a šlo do auta. Já a ještě jedna Zuzka, která jela první. Chudák malá doplatila na komfortní blinkry - že by jí o tom stejně jako kdysi mě, taky nikdo neřekl a nevaroval ji? Ale zvládla to a fakt jela hezky, celou cestu jsem se tam snažila usmívat (není nic horšího než otrávenej xicht v zadním zrcátku) a držela jsem ji palce. A pak jsem přišla na řadu já.

Docela sranda už byla vycouvat. Pořád provoz. Pořád mi něco za zadkem jelo, ale pak se to nějak uvolnilo, vycouvala jsem a jelo se. No bylo to docela dobrý, po chvilce mě ta jízda i začala bavit (to se dlouho nestalo) a přestala jsem si připadat jako debil. A to i přesto, že jsem pořád odbočovala doleva. Samozřejmě provoz jako kráva, takže jsem čekala, až mě někdo pustí, jinak bych tam stála ještě teď. No a pak přišla ta hnusná křižovatka.

Byla jsem na vedlejší a opět odbočovala doleva. Měla jsem se dostat přes komunikace, kde jsem dávala přednost jak tramvajím, tak autům. Instruktor se vedle mě začal nějak kroutit, to mi moc nepřidalo. No hnus. Ale bylo to prázdné, tak jsem se rozhodla rozjet, v tom samém okamžiku zazvonila tramvaj,  že vyjíždí ze zastávky, jenomže to už jsem kousek popojela dopředu. Takže průšvih. V tu chvíli mě napadlo stáhnout se zpátky, protože za mnou nikdo nebyl, tak proč se máchnutím packy neomluvit a nezacouvat (a nevím, jestli to bylo dobré řešení, ale když za mnou nikdo nebyl, tak pořád lepší, než se nechat smést tramvají). Ovšem to taky nešlo, protože mi milovaný instruktor držel spojku s brzdou a za žádnou cenu ji nechtěl pustit. Tak jsem prostě musela jet dopředu, bylo mi i řečeno, ať jedu.

Víte co, já toho chlapa fakt nemám ráda, nikdy se mi nestalo, že bych si s někým takhle nějak nesedla. Před jízdama po testech jsem si povídala s jednou paní (maminka menšího dítěte, mohlo jí být lehce přes třicet) a říkala, že jí ten chlap příjde pořár podrážděnej, nervozni, pořád jí do toho hrabe a nutí ji jezdit na jedničku a pak si ještě stěžovala na spojku v tom červeným autě (vzhledem k tomu, že v těch dvou jiných autech jsem s rozjezdy problémy neměla a tady jsem z toho byla úplně vykleplá...) To jsem ji potvrdila, že mám to samý. Jelikož jsem už věděla, že to mám v háji, jela jsem ten poslední kousek k autoškole hezky pomaličku na chlápkovu oblíbenou jedničku, jako vždycky a komisař byl naštvanej, že jedu pomalu.

Navíc poté, co jsem viděla, jak nás tam rozhazoval před tou zkouškou a jak ta holka měla co dělat, aby se tam strachy nesložila, došlo mi, že sem/tam už nechc...

.... Majitel byl fajn, samá legrácka, proti němu nic nemám. Ale bohužel si přibral na spolupráci pána, kterej mi pije krev a spíš, než aby nás podržel, tak tam vybuchoval vzteky, že se ho lidi před jízdama ptaj v čem se pojede, jak dlouho se pojede, s kým se pojede... A kdo jinej, než on by nám to asi tak měl říct?

Asi jsem měla utéct nebo to řešit hned, jak jsem přišla rozklepaná a zničená z první jízdy. Ale říkala jsem si, že to vydržím a odměnou mi budou zkoušky kolem konce června. Víte sami, jak te termín dopadl a jak se to vleklo. Schválně jsem se dívala do diáře a byly tam teď 3x odstupy minimálně dva týdny. Sám instruktor mi po své nemoci, když jsem po dlouhé době opět usedla za volant, že nečekal, že mi to pak dlouhé době půjde a že jsem ho překvapila. Když jsem si včera po několika týdnech opět sedla do auta a něco mi nešlo a on fakt vybuchoval a dělal posunky a obličeje, tak jsem mu řekla, že jedu po třech týdnech a že mi to prostě nejde. Prej to je blbost.

Ale tak ještě zpět k té zkoušce:

  • Údržba nebo jak se tomu nadává

Vytáhla jsem si něco o pneumatikách - prostě poškození, nahuštění, co je může poškodit , hloubka dezénu a tak. Jako druhou otázku jsem si vytáhla skoro to samý, takže jsem pro velký úspěch losovala znova a vyhrála jsem základní úkony před jízdou. Všechno jsem to tam sypala jako z rukávu, protože musím říct, že tohlě mě fakt zajímá a přijde mi důležitější než to, jestli vím, do kolika dnů musím odhlásit auto. 

 

Celkově zkouška tedy nevyšla, ale testy a údržbu mám za sebou. Jízdu jsem si chvilku i užívala, konečně mi do toho nikdo nehrabal (pedály a volant) ovšem nesměla jsem se dívat vedle sebe na spolujezdce, protože toho pána fakt nemám ráda. 

A udělala jsem chybu, prostě jsem tu křižovatku neodhadla.

Tak všem, co se o řidičák pokoušejí, držím palce. A těm, kteří si autoškolu hledají přeju šťastnou ruku ve výběru.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.