Mocný finanční internet

02. 06. 2009 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Po delší době jsem byla nucena dorazit do své banky, protože jsem potřebovala na účet složit peníze. Nebyla to nějaká závratná suma, ale jakmile u sebe nosím více než 500, mám špatný pocit a předpokládám, že finance někde ztratím případně propiju.

Ačkoliv bylo pět odpoledne, nikde ani noha a všechno odsejpalo jako na drátkách. Takže jsem ani nestihla přemýšlet jako v jiných dnech, kdy jsem s lístečkem v ruce hypnotizovala vyvolávací systém třeba i půl hodiny.

Víte, vždycky mi je líto těch, kterí do své banky chodí kvůli každé ptákovině. Myslím, že jako dobrý příklad by mohla slouži moje maminka. Není týdne, abych od ní neslyšela, že se zase musí jít podívat, jestli dorazily na účet peníze, které měly. Kolikrát si stěžovala, že tam vystála šílenou frontu jenom proto, aby se dozvěděla, že finance nepřišly a proto se bude muset další den jít zeptat znovu. A co třeba situace, kdy milovaná pobočka zavírá přesně v okamžiku, kdy si vzpomněla, že potřebovala zadat příkaz.

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Já tyhle problémy nemám, protože používám internetové bankovnictví. Už jsem si to navykla tak, že i v době, až nebudu student a tato služba mi nebude nabízena zadarmo, ponechám si ji (tedy pokud nebude stát stovky). Neexistuje, abych v dešti běžela k bankomatu zjišťovat, kolik že mám aktuálně peněz. I když nění to tak dávno a neexistovala ani takováhle vymoženost.

Před necelým rokem jsem si založila takové to spoření na stáří. V mém případě to vyšlo z dojmu, že moc utracím a dávat si měsíčně stranou stovku mě nezabije. A dneska mě jenom tak napadlo, kolik že to tam mám asi naspořeno. Během chvilky jsem se přihlásila na svůj účet, našla potřebnou papírovou smlouvu (to mi zabralo nejvíce času) a pak už stačilo do kolonky opsat správné číslo a vše jsem krásně viděla vypsané. Pokud maminku bude zajímat, jak je na tom ona, bude si muset počkat na celoroční výpis nebo se vydat do banky.

Jednou za čas proberu skříně a co mi je malé/velké nebo to prostě nenosím a je mi líto to vyhodit, prodám na aukru. Opravdu si nedovedu představit, že bych každý den běhala někam složitě zjišťovat, jestli mi výherce konečně zaplatil.

Nechci tady propagovat nějakou věc nějaké konkrétní firmy. Ne, jenom jsem si dneska několikrát uvědomila, jak je fajn mít řadu věcí takhle na dosah a ušetřený čas (a hlavně nervy) věnovat něčemu jinému. Uvedomuju si i řadu rizik, ale vzhledem k tomu, že každý příkaz k úhradě musím potvrdit ještě kodem, který mi přijde na mobil a jehož číslo není jednoduché změnit (teď nevím, jestli je potřeba bezpečnostní kód nebo osobně na pobočce), jsem celkem v klidu, protože útočník by si musel zjistit již hodně údajů. Navíc jsem chudá studentka, věčně bez peněz.

A jak jste na tom vy, používáte internetové bankovnictví?

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.