Pekelnej internet - výpadky

12. 05. 2009 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Ach jo. To se jinak říct nedá. Léta (konkrétně 2,5 roku) jsem s internet od UPC neměla žádný problém, žádné výpadky, prostě to šlapalo. Poslední měsíc to je ale katastrofa a nevím, co s tím.

Psala jsem na technickou potvoru podporu. Dorazila mi odpověď ve smyslu, že u nich je všechno v pořádku, odpovidá to normám a že ať zavolám v době výpadku. Což se mi teda vůbec nechce. Možná někteří z vás vědí, že UPC linka není bezplatná, v mém případě to je jako volání na pevnou. Než se vůbec automatem člověk prokouše do části, kam potřebuje, trvá to pět minut. Pak si vyslechne, že v jeho oblasti je výpadek a má po ptákách. Případně internet přestane jít kolem jedenácté večer nebo ráno a to má člověk jiné starosti než sedět na telefonu. Navíc myslím, že ta infolinka funguje jenom od 8:00 do 22:00.

A co že se vlastně děje? Od začátku dubna (pamatuju si to přesně, byla jsem nemocná, nudila jsem se, takže jsem se dívala na Ordinaci přes net na nováckých stránkách - nuda je strašná) jsem během dne zaznamenala mini výpadky. Ale stačilo vždycky restartovat modem a šlo to (ale silně mě to nebavilo, přece jenom to dělat 3x za den docela štve). Posledních 14 dnů jsem se dostala do fáze výpadků, které jsou oznámené i na infolince. To je internet pomalej, pomalejší a pak nejde několik hodin vůbec. To jenom vždycky jednou za čas restartuju modem a zkouším, jestli se to rozběhlo nebo ne. Zpravidla se tak stává večer, ráno se to na chvilku chytí, při troše štstí za celé dopoledne zůstanu připojená a s večerem přijdou nové problémy. Ale na straně UPC je samozřejmě všechno v pořádku.

Naivně jsem si myslela, že problémy souvisí s navyšováním rychlosti a že se to časem srovná (týden, dva). Naopak, zdá se mi to čím dál víc horší. Co bych taky mohla chtít, když za minimální poplatek nejste rychlostně a datově omezeni (pokud to teda funguje), tím pádem se to někde musí projevit. Vím, že se nedá věřit testům např. na rychlost.cz ale dříve se mi nestávalo, že bych měla stabilitu připojení např. 11% (jo, jenom jedenáct), většinou jsem byla kolem 80%, dneska jsem ráda tak za 65%.

Jsem z toho vytočená. Pokud pominu své návyky - blog, facebook, travian, ICQ s Formim a celkově komunikace, potřebuji internet i kvůli škole (studijní materiály, týmové práce, přihlašování na témata prací a zkoušky) a to už si člověk nemůže dovolit být několik hodin bez internetu.

Zvažuji tedy přechod ke konkurenci - a to k O2. Máte s nimi někdo v Praze Stodůlkách zkušenosti?


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky pocitace

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.