Podprsenka - špatná, dobrá?

20. 03. 2009 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Když si nadpis mého článku přečetli muži, je mi jasné, že si představili nějakou hezkou šťabajznu v nějakém slušivém prádle (a pak třeba i bez něj a co všechno by se s takovou ženou dalo dělat). Ale o tom psát nechci. Dovedu si totiž představit, že řada holek, slečen, dam, paní... prostě nás žen nosí špatnou podprsenku.

Náhodou jsem se k tomuto tématu dostala někdy na začátku roku na diskusním fóru (lide.cz). Dlouho jsem vše pročítala, pocitvě rozklikávala odkazy až mi to dneska nedalo a rozhodla jsem se pro změnu. Vše, co mám doma a nesedí mi, tak poletí pryč a vyrazím brzo do nějakého obchodu, kde si vyzkouším jiné velikosti a především větší košíčky.

Řada odstrašujicích obrázků vás vyděsí, takže plní svůj účel. Nejsem zase takový odborník, abych vám přesně vysvětlila, jaké tam jsou vazy a co se s nimi děje při pohybu, skákání apod, ale doufám, že si to každý z vás dokáže živě představit.

A jak tedy si vybrat správnou podprsenku? V první řadě se musíte pořádně změřit. Holky z fora doporučují obvod pod prsy vzít opravdu těsně a naopak přes prsa jít volněji (protože si je přece nechcete mačkat). Máte dvě čísla a pak už si stačí otevřít nějakou velikostní tabulku a z toho odhadnout svoji velikost. Tím ovšem veškerá legrace nekončí, dalo by se říci, že teprve začíná. Musíte v první řadě najít nějaký obchod, kde si podprsenku můžete vyzkoušet a kde navíc budou mít i velikost, která vás zajímá.

Samotné zkoušení není jenom tak. Pánové si řeknou, že to je na nic, že se to stejně sundá a spíše v kabince překážejí. Proto je při nákupu prádla na běžné nošení doporučuji odložit někde v elektru nebo s sebou ani nebrat.

Zmínila jsem běžné nošení. Přemýšlely jste (y protože oslovuji ženy), co všechno děláte za den za pohyby? Oblékáte se do kabátu a při tom zvedáte ruce. Obouváte se nebo si zavazujete tkaničku a při tom se ohýbáte. Dobíháte tramvaj, snažíte se v autobuse držet tyče a nespadnout... za den toho stíháme strašně moc. Správně padnoucí podprsenka by měla být taková, že o ní celý den nebude vědět. Nebude vám svým obvodem na zádech vyjíždět až ke krku, nebudou se vám její ramínka zařezávat do ramen, nevypadnou vám z ní prsa při sebemenším pohybu...

Z toho důvodu je při zkoušení takto zásadní věci, jako je podprsenka, doporučován mírný tělocvik. Pěkně si poskočit, protáhnout se, ohnout se až na zem... a při tom všem prsa musí zůstat na svém místě a obvod také.

Začínáte si myslet, že to je věda? Vaši myšlenku může podpořit i předpoklad, že špatně padnoucí podprsenku nosí až 90% žen. 

Zveřejním zde své míry: pod 84 cm a přes 106 cm (no jsem velryba, nedá se nic dělat). Podle slečen bych si měla vyzkoušet velikost 80G (F). To teda koukám, ale třeba mají pravdu. Současná 85C mi nevyhovuje. Obvod klouže, prsa se mačkají, celá se mi tam ani nevejdo...

...... tak uvidíme, jak dopadnu v nějakém obchodě, ale je mi už teď jasné, že vyrazím někam jinam, než do H&M 

Asi jsem v textu zmínila, že nejsem odborník na slovo vzatý, ale měla jsem dojem, že tohle je problém, nad kterým by se každá z holek měla zamyslet. Co kdyby dopadly jako pán v následujicím vtipu:

Chlapa sužují obrovské bolesti hlavy. Podle lékaře je jedinou možností kastrace. Muž nejprve nesouhlasí, ale po čase se bolesti opravdu nedají snést, a tak svolí. Po operaci mu lékař radí, aby začal nový život, úplně znova. Tak muž jde do obchodu s oblečením, že začne nový život v úplně novém oblečení. Vejde do obchodu a vyřkne přání, že chce kompletně nové oblečení.
Prodavač říká : "Dobře, řekl bych, že potřebujete košili velikost 45 okolo krku, sako velikost 56 a boty tak 10"
Chlap se diví, jak to prodavač pozná, a ten mu vysvětlí, že po těch letech v obchodu .....
Prodavač pokračuje: "No a slipy potřebujete velikost 36"
Chlap na to: "Tak to jste se poprvé zmýlil, mám velikost 34"
"Ne ne, opravdu, dejte na mně, vaše velikost je 36"
"No nevím, ale celý život nosím 34, tak teď si koupím zase 34"
"Jak chcete, ale když je budete nosit, budete mít přiskřípnutý koule a z toho vás bude pekelně bolet hlava."

A na závěr si dáme pár odkazů:

Dobře padnoucí podprsenka

Oblékání podprsenky

Špatná podprsenka může vést až k tomuto (slabší povahy snad raději ani neklikat).

 

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky pro-zeny

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.