Taky mě všechno štve

13. 11. 2008 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

A čas od času bych všechno nejradši rozmlátila a na všechny jsem nepříjemná. A to bych měla vlastně slavit, angličtinu jsem napsala na necelcýh 80%, ve škole celkově nějak s ničím nemám problémy. Práci mám, peníze sice pořád ještě chybí, ale dá se to ustát. Asi bych mohla i tvrdit, že tam chodím celkem ráda, i když poslední dobou není nejlepší atmosféra. No, já ani nevím, co se to tam děje. Teda vím, ale to tady řešit nebudu a taky mě to občas štve, ale nechci se mezi holky montovat, je to jejich problém a když můžu, snažím se jít nebo si to vyměnit (jasně, že u toho neskáču radostí do stropu, kdo by taky skákal).

No možná trošku to je podivný s Formim. Máme se rádi (aspoň v to doufám), ale tím, jak není čas a ve škole toho je teď opravdu hodně, tak se mi za ním nechce teď jet na víkend. Je to asi i tím, že mi není nejlíp z těch antibiotik a... to je jedno.

Nejvíc mě dneska odrovnala Lucka, přesněji řečeno její výsledky ze vstupní prohlídky. A přemýšlím nad tím a prostě mě to strašně mrzí, hlavně u ní. A neříkejte mi, že to bude dobrý, protože to tak nevypadá. A ani nechci slyšet, že na to nemám myslet. Panebože, je to moje sestra, která to má už takhle v životě těžký a ještě do toho nějaký postrach jménem cukrovka. Nad tím člověk prostě přemýšlí. A hlavně si říkám, proč ona. V rodině nic takového nemáme, sladké nejí v žádném nadměrném množství, je štíhlá, tedy dle mého neni přímo v rizikové skupině. Jestli to bude dobrý, samozřejmě, že za to bude ráda, ale... Nemám moc odvahu si o tom někde něco hledat a zjišťovat, co v kterých případech lidé mohou nebo nemohou. Co kdybych si přečetla jenom to nejhorší.

Teď jsem si vzpomněla, že bych sem mohla napsat i to, co se včera stalo v metru. Kolem půl třetí odpoledne, dopravní špička, všude hodně lidí a když jsem viděla volné místo, poslala jsem tam Luck usi sednout. Jenomže sestra než se proplete mezi lidmi, chvilku ji to trvá, není tak rychlá, takže si tam mezitím chtěla sednout paní ve středním věku. Ovšem Lucka ode mě dostala za úkol si sednout, takže jí to místo vyfoukla. A jeden starší pán to okomentoval, že si sedlo mládí. A neříkal to ani nijak zle, proto jsem mu slušně vysvětlila, že moje sestra má bohužel zdravotní problémy a proto jsem chtěla, aby si sedla. Pán se mi omluvil, že to nemyslel nijak špatně a trošku jsme si začali povídat. Poté se k nám přidala ta paní, které Lucka vyfoukla místo a přiznala, že je po mozkové obrně. Na to jsem chtěla ségru zvednout, aby pustila tu paní sednout, ale bránila se, že jí stání nevadí.

A tím se tak nějak dostávám k tomu hlavnímu. Na Lucce není nic na první pohled vidět. A když s ní jedu práve v takhle plném metru/tramvaji/autobuse, je to vždycky opravdu o nervy a nechápu, jak to mamka každý den dvakrát denně zvládá. Musím hlídat sebe, svoji tašku a pak Lucku a její tašku. Kromě toho musím sledovat, komu zrovna překážíme v cestě a případně se omluvit a vysvětlit, proč to tak je. Navíc ségra je špatně sanší místa, kde jsou zmatky a plno lidí, prostě jí to nedělá dobře. Většinou lidi přestanou nadávat, omluví se a řeknou něco v tom smyslu, že nás obdivují, že zvládáme jezdit metrem.

Teď si určitě říkáte, že to není nic zvláštního, ale... nemám ráda, když Lucce někdo ubližuje, i když třeba neúmyslně. Jednou jsem seřvala nějaký puberťáky, co si z ní dělali srandu a strašili. Nevím, jestli to mělo nějaký účinek, ale možná jo, protože zmlkli do té doby, než jsme zmizeli z jejich doslechu (a to jsme nějak rychle opravdu nešli).

P.S. Nečtu si to po sobě, takže ani nevím, jestli to, co jsem napsala dává nějaký smysl a nejsou v tom překlepy. Takže chyby kdyžtak, prosím, omluvte.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.