Svatební šílenství

23. 02. 2011 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Jsem ve věku, kdy je logické, že lidé kolem mě se vdávají a žení. Upřímně, i já bych už ráda byla tou nevěstou v krásných bílých šatech, ale... Když slyším ty částky za hostinu, šaty, ubytování a jiné věci, je mi z toho zle.

Třeba kamarádi, kteří měli svatbu na podzim, za to dali něco kolem 130.000,- Kč, nejdražší prý byla hostina. O to víc mě to děsí, protože polovina toho jídla se určitě vyhodila (byla ho tam fakt kupa!). Neříkám, že to neměli hezký, ale já bych si ten svůj den představovala asi jinak. Třeba i dodržováním tradic. Navíc se stalo, že zábava často vázla. Což není překvapující, když novomanželé odjedou na focení a je mi jasné, že vzpomínky musí být.

Spolužačka ze střední se chystá na svatbu v září. Bez cesty to odhaduje na 150.000,- Kč a to asi ještě nebude zdaleka cílová částka. Šaty si nechává šít někdy v Číně, protože tady by za ně dala padesát litrů, ani by nemrkla.

Jsem divná, že to přepočítávám na pračku, myčku, dovolenou, část auta nebo kolo? Dát deset tisíc třeba jenom za to, že si půjčím šaty... Nevím. Jasně, člověk předpokládá, že to je jedinečný den a že se to opakovat nebude a je to na celý život. Ale i tak. Koukala jsem na své oblíbené aukro a tam bych na sebe šaty našla celkem levně (třeba za 3 tisíce) a když bych chtěla, tak bych si je nechala, zníčila je (žádný strachy, že je něčím poleju a pak mi to budou účtovat) nebo prodala dál.

Jaká byla vaše svatba? Byla drahá? A udělali byste třeba něco jinak?


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38