Milka

18. 03. 2010 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

MilkaMinulý týden jsem Formimu k narozeninám mimo jiné koupila velkou Milku Triolade. Já statečně odolávám, včera jsem měla fakt pidi kousíček a pak další jsem už odmítla. Myslím, že chrom funguje jak má 

A protože by to byl moc krátký článek, rozhodla jsem se vám o té pochoutce něco napsat. Jsme v rubrice "Nebýt hroch", vezmeme to tedy z pohledu hubnoucího maniaka.

Celá čokoládka váží 300 gramů, stojí kolem 60 Kč (když máte kliku, tak třeba i jenom pade). Pokud byste neodolali svým chutím a čokoládu zlikvidovali najednou, dopravíte do sebe 3 x 2255 kJ = 6765 kJ. A bylo by po dietě. Není to strašný, že tak maličké jídlo, by mělo nahradit téměř celý (nebo víc než celý, pokud hubnete) váš denní příjem energie??? Ještě pořád na to máte chutˇ?

Dobře, tak se tedy podíváme na jeden maličkej trojúhelníček z bílé, mléčné a hořké čokolády. Vypadá neškodně, co? Opět použijeme matematiku a mozek. Ne moc složitými výpočty zjistíme, že tabulku podle trojúhelníčků můžete rozdělit na 20 kousků, jeden tedy váží 300 g / 20 = 15 g. Řeknete si, že to nic není. Hm. Vzhledem k tomu, že 100 g obsahuje 2255 kJ, tak jedním takovým trojúhelníčkem do sebe narvete 338 kJ.

Co taková energie pro nás znamená? 338 kJ odpovídá přibližně 80 kcal. A jak dlouho něco takové spalujete? Pokud budete jenom tak sedět, koukat na televizi nebo třeba lehce chatovat, budete to ze sebe dostávat hodinu. Když lehce hýbnete kostmi a vrhnete se na úklid, čokoládku spálite tak za půl hodinky. Svižnější chůzí se této milkové energie zbavíte tak za čtvrt hodinky. A tak bych mohla pokračovat dál a dál.

O cukru snad ani nebudu mluvit. A nebo ano. Podle výrobce je 56% čistý cukr. Kostka cukru podle google váží asi 4,4 g. V jedné velké Milce máte 168 g cukru, tedy asi 38 kostek curku, v malém trojúhelníčku necelé dvě.

A teď mi řekněte, stojí vám ta čokoláda za to?


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.