Nová móda?

20. 01. 2011 | † 08. 01. 2014 | kód autora: n3w

Po všech možných způsobů, kdy náctiletí prznili češtinu svým mocinky moc lovískováním, se objevuje další neřest, o které si myslím, že je pouhou módní záležitostí. Ano, řeč bude o Facebooku.

Nebudu vás nudit o tom, jak vznikl, kdo a kdy ho založil, protože pro ty, kteří čtou blogy, by taková informace nebyla moc překvapivá. Ani zde nebudu rozbírat klady nebo zápory této sociální sítě.

Chtěla bych s vámi spíš probrat věc, které jsem si začala všímat u svých "virtuálních" přátel. Jedna dívka, je taková... Řekla bych, že nemá moc vlastní názor, hodně kopíruje a dá na to, co si myslí okolí. Chce vypadat zajímavě a odlišně, přeje si být provokativní. Aspoň tak na mě svým chováním působí. Tato slečna nemá zase na druhou stranu problém s tím, že je vlastně tuctová, i když se snaží dosáhnout opaku. Často na svoji facebookovskou zeď hází fotky, o kterých si myslí, že jsou něčím zajímavé. Vzhledem k tomu, že jedna se velmi podobá druhé, lze o tom bohužel pochybovat. Dokonce jsem u ní i zaznamenala typické fotky, kdy je vidět jenom část obličeje nebo vás od očí uhodí typická vyšpulená pusa a v pozadí je koupelna.

A tato slečna teď přišla s tím, že si účet na této sociální síti smaže. Chytře začala s tím, že týden se tam neobjevila. Bohužel její záměr se minul účinkem a nikdo si toho nevšimnul. Tak to napravila tím, že i hned zveřejnila, že pár dní abstinovala a že vlastně o nic nepřišla. Následující status všem, kteří mají možnost číst její myšlenky, oznamoval, že si pravděpodobně účet smaže.

A zde narážím na novou vlnu toho, co se na internetu poslední dobou děje. Ze začátku byli všichni nadšení a kdo nebyl na facebooku, jakoby neexistoval. Objevili se první odpůrci, kteří tuto síť kritizovali, vadilo jim to nebo tamto (na některé jejich námitky lze říci, že stačí si dobře nastavit soukromí popřípadě tam nechodit). Nic nového. Není tím pádem ani nic překvapivého, že společnost začala považovat lidi, kteří jsou mimo tuto sociální síť, za vyjímečné, odlišné. Logicky se tedy teď objevují další lidé, kteří prohlašují, že si účet smažou a že to je stejně k ničemu.

Já osobně si život bez facebooku také dovedu představit, stejně jako bez dalších jiný věcí, které v dnešní době máme k dispozici. Sice by pro mě asi bylo těžké napsat někomu, na koho nemám jiný kontakt, zase na druhou stranu, pokud neznám jeho telefonní číslo nebo mail, pravděpodobně jsem ho nepotřebovala a hned tak asi ani potřebovat nebudu. Jsou to tedy spíše známí, než přátelé. A proto někdy jdu a udělám čistku.

Doufám, že nikdy nebudu patřit k těm, kteří demonstrativně něco přestanou dělat, pak o tom dají vědět okolí, že si ničeho nevšimlo, i když asi mělo, a pak zase začnou vyhrožovat, že to udělají znovu a možná zajdou i dál. A to jenom proto, že to je zrovna teď v módě.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38